SD400
TALÁLJON
| Elérhetőség: | |
|---|---|
| Mennyiség: | |

1.Tiszta szinuszos szoláris inverter;
2. Kimeneti teljesítménytényező 1,0;
3. Wifi és GPRS elérhető IOS és Android rendszeren;
4. Az inverter akkumulátor nélkül is működhet;
5. Beépített 100A MPPT napelemes töltésvezérlő;
6. Magas PV bemeneti feszültség tartomány (90-500 VDC);
7. Választható bemeneti feszültségtartomány háztartási gépekhez és személyi számítógépekhez;
8. Kompatibilis a hálózati feszültséggel vagy a generátor teljesítményével;
9. Beépített porálló, zord környezethez is alkalmas;
10. Intelligens akkumulátortöltő kialakítás az optimalizált akkumulátorteljesítmény érdekében;
11.Kettős kimenet.
12.Támogatja az akkumulátor töltési funkcióit.
13.jó hardver és a legjobb szerviz utáni támogatás.

Fő előnye
48V alacsony feszültségű akkumulátorok
7 * 24 órás mérnöki online támogatás
Távoli technikai támogatás
Különleges 8,2 kW

Fázis |
1 fázisú |
||
Maximális PV bemeneti teljesítmény |
6200W |
6200W |
6500W |
Névleges kimeneti teljesítmény |
3600W |
4200W |
6200W |
Maximális szoláris töltőáram |
120A |
||
GRID-TIE MŰKÖDÉS |
|||
PV BEMENET (DC) |
|||
Névleges DC feszültség/Maximális DC feszültség |
360/500VDC |
||
Indítási feszültség/kezdeti betáplálási feszültség |
60VDC/90VDC |
||
MPPT feszültségtartomány |
60-450VDC |
||
Maximális bemeneti áram |
1/18A |
1/22A |
|
GRID KIMENET (AC) |
|||
Névleges kimeneti feszültség |
220/230/240 VAC |
||
Kimeneti feszültség tartomány |
195,5 ~ 253 VAC |
||
Névleges kimeneti áram |
15,7A |
18.2A |
27,0A |
Teljesítménytényező |
>0,99 |
||
HATÉKONYSÁG |
|||
Maximális konverziós hatékonyság (DC/AC) |
98% |
||
KÉTTERHELÉS KIMENETI TELJESÍTMÉNY |
|||
Teljes terhelés |
3600W |
4200W |
6200W |
Maximális főterhelés |
3600W |
4200W |
6200W |
Maximális második terhelés (akkumulátoros üzemmód) |
1200W |
1400W |
2067W |
Maximális terhelési lekapcsolási feszültség |
26VDC |
26VDC |
52VDC |
Maximális terhelési visszatérő feszültség |
27VDC |
27VDC |
54VDC |
HÁLÓRA KÍVÜLI MŰKÖDÉS |
|||
AC BEMENET |
|||
AC indítási feszültség/automatikus újraindítási feszültség |
120-140VAC/180VAC |
||
Elfogadható bemeneti feszültség tartomány |
90-280VAC vagy 170-280VAC |
||
Frekvencia tartomány |
49~51±1HZ |
||
Maximális AC bemeneti áram |
30A |
30A |
40A |
PV BEMENET (DC) |
|||
Névleges DC feszültség/Maximális DC feszültség |
360/500VDC |
||
MPPT feszültségtartomány |
60-450VDC |
||
Maximális bemeneti áram |
1/18A |
1/22A |
|
AKKUMULÁTOR MÓD KIMENET (AC) |
|||
Névleges kimeneti feszültség |
220/230/240 VAC |
||
Kimeneti hullámforma |
Tiszta szinuszhullám |
||
Hatékonyság (DC-AC) |
94% |
||
HIBRID MŰKÖDÉS |
|||
PV BEMENET (DC) |
|||
Névleges DC feszültség/Maximális DC feszültség |
360/500VDC |
||
Indítási feszültség/kezdeti betáplálási feszültség |
90VDC/120VDC |
||
MPPT feszültségtartomány |
60-450VDC |
||
Maximális bemeneti áram |
1/18A |
1/22A |
|
GRID KIMENET (AC) |
|||
Névleges kimeneti feszültség |
220/230/240 VAC |
||
Kimeneti feszültség tartomány |
195,5 ~ 253 VAC |
||
Névleges kimeneti áram |
15,7A |
18.2A |
27,0A |
AC BEMENET |
|||
AC indítási feszültség / automatikus újraindítási feszültség |
120-140VAC/180VAC |
||
Elfogadható bemeneti feszültség tartomány |
90-280VAC vagy 170-280VAC |
||
Maximális AC bemeneti áram |
30A |
30A |
40A |
Maximális AC töltőáram |
100A |
||
ÁLTALÁNOS |
|||
FIZIKAI |
|||
Méretek, DxSzxMa (mm) |
420*350*110 |
||
Karton mérete, M XW XH (mm) |
500*415*180 |
||
Nettó tömeg (kg) |
8 |
8.5 |
9 |
Bruttó tömeg (kg) |
9 |
9.5 |
10 |
INTERACE |
|||
Kommunikációs port |
RS232/RS485/WIFI/GPRS/LITHIUM AKKUMULÁTOR |
||
KÖRNYEZET |
|||
Nedvesség |
5% és 95% közötti relatív páratartalom (nem lecsapódó) |
||
Üzemi hőmérséklet |
-10 ℃ ~ 50 ℃ |
||
STANDARD |
|||
Megfelelőségi biztonság |
CE |
||

Az IFIND 8.2KW egyfázisú 220V off grid napelemes mppt hibrid inverter, energiatároló akkumulátorrendszerek stb., Az Amensolar pedig rendszertervezési, projektépítési és -karbantartási szolgáltatásokat nyújt, valamint harmadik féltől származó üzemeltetést és karbantartást. A hibrid hálózati inverteres termékek töltője egyesíti az inverter, a napelemes töltő és a hordozható akkumulátortöltő funkcióit, és egy megszakítás nélküli akkumulátor-töltőt biztosít.
A kettős PV bemenettel és a kettős MPPT feszültségkövetéssel ez a hibrid inverter maximális hatékonyságot és rugalmasságot kínál. Különböző üzemmódokkal rendelkezik, beleértve a lila fotovoltaikus üzemmódot, a piros akkumulátoros üzemmódot és a kék segédüzemmódot, amelyek lehetővé teszik a különféle áramforrásokhoz való alkalmazkodást és az energiafelhasználás optimalizálását. Nagyon népszerű lesz az egész világon.
A 8,2 kW-os Pure Sine Wave Off-grid hibrid szoláris inverter MPPT-vel egyetlen egységbe helyezi a szoláris töltést, az akkumulátortöltést, az AC konverziót és a tartalék AC bemenetet. Olyan egyfázisú napelemes rendszerekhez készült, amelyek rugalmas hozzáférést igényelnek a fotovoltaikus energiához, az akkumulátoros tárolóhoz, a közüzemi áramhoz vagy egy kompatibilis generátorhoz.
A tiszta szinuszos kimenet támogatja a háztartási készülékek, irodai berendezések, világítás, hűtés és egyéb váltakozó áramú terhelések normál működését az inverter névleges folyamatos és indítási kapacitásán belül. Az egység akkumulátor nélkül is működhet, ha rendelkezésre áll a napelemes teljesítmény, és a kiválasztott üzemmód támogatja a csatlakoztatott terheléseket.
A beépített MPPT töltés, a kettős terhelésű kimenetek és az opcionális távfelügyelet lehetővé teszi a telepítők számára, hogy jobban szabályozzák a napenergia gyűjtését, tárolását és ellátását.
Az inverter tiszta szinuszhullámú váltakozó áramot állít elő 1,0 kimeneti teljesítménytényezővel. Ez a kimeneti formátum a hagyományos készülékek és elektronikai berendezések széles körére alkalmas, feltéve, hogy mind a folyamatos tápellátás, mind az indítási igény az inverter határain belül marad.
A beépített MPPT töltésvezérlő nyomon követi a PV tömb működési pontját, és külön külső szolárvezérlő nélkül kezeli a szoláris töltést. A közzétett maximális PV bemeneti feszültség 500 VDC; A végső sztring kialakításának követnie kell a jóváhagyott adatlapot és a kiválasztott modulok nyitott feszültségét.
Ahol elegendő napelem bemenet áll rendelkezésre, az inverter beépített akkumulátor nélkül is képes a csatlakoztatott terhelések ellátására. Ez az opció megfelelhet a nappali terheléseknek vagy a projekteknek, ahol később akkumulátortárolásra kerül sor. A kimeneti stabilitás továbbra is a PV-viszonyoktól és a konfigurált tartalékforrástól függ.
A két terhelési kimenet lehetővé teszi a telepítő számára, hogy elkülönítse az elsőbbségi terheléseket az alacsonyabb prioritású áramköröktől. Például a világítás, a kommunikációs berendezések és a hűtés a fő kimeneten helyezhető el, míg a kevésbé kritikus terhelések a másodlagos kimenetet használják.
A két kimenet nem biztosít két független 8,2 kW-os áramforrást. A teljes csatlakoztatott igénynek az inverter jóváhagyott terhelési határain belül kell maradnia.
Az inverter működhet napelemekkel, akkumulátorral, hálózati árammal vagy kompatibilis generátorral. Ez lehetővé teszi a rendszertervező számára, hogy a helyi hálózati feltételek, a napenergia rendelkezésre állása, a biztonsági tartalék követelmények és az akkumulátor kapacitása alapján válasszon ki egy működési stratégiát.
Fázis |
1 fázisú |
||
Maximális PV bemeneti teljesítmény |
6200W |
6200W |
6500W |
Névleges kimeneti teljesítmény |
3600W |
4200W |
6200W |
Maximális szoláris töltőáram |
120A |
||
GRID-TIE MŰKÖDÉS |
|||
PV BEMENET (DC) |
|||
Névleges DC feszültség/Maximális DC feszültség |
360/500VDC |
||
Indítási feszültség/kezdeti betáplálási feszültség |
60VDC/90VDC |
||
MPPT feszültségtartomány |
60-450VDC |
||
Maximális bemeneti áram |
1/18A |
1/22A |
|
GRID KIMENET (AC) |
|||
Névleges kimeneti feszültség |
220/230/240 VAC |
||
Kimeneti feszültség tartomány |
195,5 ~ 253 VAC |
||
Névleges kimeneti áram |
15,7A |
18.2A |
27,0A |
Teljesítménytényező |
>0,99 |
||
HATÉKONYSÁG |
|||
Maximális konverziós hatékonyság (DC/AC) |
98% |
||
KÉTTERHELÉS KIMENETI TELJESÍTMÉNY |
|||
Teljes terhelés |
3600W |
4200W |
6200W |
Maximális főterhelés |
3600W |
4200W |
6200W |
Maximális második terhelés (akkumulátoros üzemmód) |
1200W |
1400W |
2067W |
Maximális terhelési lekapcsolási feszültség |
26VDC |
26VDC |
52VDC |
Maximális terhelési visszatérő feszültség |
27VDC |
27VDC |
54VDC |
HÁLÓRA KÍVÜLI MŰKÖDÉS |
|||
AC BEMENET |
|||
AC indítási feszültség/automatikus újraindítási feszültség |
120-140VAC/180VAC |
||
Elfogadható bemeneti feszültség tartomány |
90-280VAC vagy 170-280VAC |
||
Frekvencia tartomány |
49~51±1HZ |
||
Maximális AC bemeneti áram |
30A |
30A |
40A |
PV BEMENET (DC) |
|||
Névleges DC feszültség/Maximális DC feszültség |
360/500VDC |
||
MPPT feszültségtartomány |
60-450VDC |
||
Maximális bemeneti áram |
1/18A |
1/22A |
|
AKKUMULÁTOR MÓD KIMENET (AC) |
|||
Névleges kimeneti feszültség |
220/230/240 VAC |
||
Kimeneti hullámforma |
Tiszta szinuszhullám |
||
Hatékonyság (DC-AC) |
94% |
||
HIBRID MŰKÖDÉS |
|||
PV BEMENET (DC) |
|||
Névleges DC feszültség/Maximális DC feszültség |
360/500VDC |
||
Indítási feszültség/kezdeti betáplálási feszültség |
90VDC/120VDC |
||
MPPT feszültségtartomány |
60-450VDC |
||
Maximális bemeneti áram |
1/18A |
1/22A |
|
GRID KIMENET (AC) |
|||
Névleges kimeneti feszültség |
220/230/240 VAC |
||
Kimeneti feszültség tartomány |
195,5 ~ 253 VAC |
||
Névleges kimeneti áram |
15,7A |
18.2A |
27,0A |
AC BEMENET |
|||
AC indítási feszültség / automatikus újraindítási feszültség |
120-140VAC/180VAC |
||
Elfogadható bemeneti feszültség tartomány |
90-280VAC vagy 170-280VAC |
||
Maximális AC bemeneti áram |
30A |
30A |
40A |
Maximális AC töltőáram |
100A |
||
ÁLTALÁNOS |
|||
FIZIKAI |
|||
Méretek, DxSzxMa (mm) |
420*350*110 |
||
Karton mérete, M XW XH (mm) |
500*415*180 |
||
Nettó tömeg (kg) |
8 |
8.5 |
9 |
Bruttó tömeg (kg) |
9 |
9.5 |
10 |
INTERACE |
|||
Kommunikációs port |
RS232/RS485/WIFI/GPRS/LITHIUM AKKUMULÁTOR |
||
KÖRNYEZET |
|||
Nedvesség |
5% és 95% közötti relatív páratartalom (nem lecsapódó) |
||
Üzemi hőmérséklet |
-10 ℃ ~ 50 ℃ |
||
STANDARD |
|||
Megfelelőségi biztonság |
CE |
||
Az inverter energiagazdálkodási pontként működik a PV-tömb, az akkumulátorbank, az AC tartalék forrás és a csatlakoztatott terhelések között.
Elegendő napsütéses időszakokban a PV energia a terhelés ellátására és az akkumulátor töltésére használható a kiválasztott beállításoknak megfelelően. Amikor a napenergia termelés csökken, a tárolt akkumulátor energia vagy a konfigurált váltakozó áramú forrás képes elviselni a terhelést.
A közüzemi vagy generátor bemenet szintén biztosíthatja az akkumulátor töltését, ha a napenergia nem elegendő. A bemeneti feszültségnek, frekvenciának, földelési elrendezésnek és a generátor hullámformájának meg kell felelnie az inverter végleges specifikációjának.
A működési prioritásokat az üzembe helyezés során kell konfigurálni. A telepítőnek ezeket a beállításokat a következőkre kell alapoznia:
A napi terhelési profil
Rendelkezésre álló PV teljesítmény
Az akkumulátor kapacitása és töltési korlátai
Generátor működési stratégia
A biztonsági mentés szükséges időtartama
Kritikus és nem kritikus terhelési csoportok
Ezzel a megközelítéssel elkerülhető, hogy a különböző energiaigényű projekteknél egyetlen alapértelmezett beállításra hagyatkozzon.
A kettős kimenet praktikus módot kínál az alapvető és diszkrecionális terhelések elkülönítésére.
A fő kimenet hozzárendelhető olyan áramkörökhöz, amelyeknek mindaddig rendelkezésre kell állniuk, amíg a rendszer elegendő napenergiával, akkumulátorral vagy tartalék váltakozó árammal rendelkezik.
Tipikus példák a következők:
Világítási és kommunikációs berendezések
Hűtőszekrények és fagyasztók
Biztonsági és felügyeleti rendszerek
Számítógépek és hálózati eszközök
Válogatott háztartási vagy irodai áramkörök
A másodlagos kimenet olyan terhelésekhez használható, amelyek korábban lekapcsolhatók, ha az akkumulátor feszültsége vagy a rendelkezésre álló teljesítmény a konfigurált küszöbérték alá esik.
A lehetséges terhelések a következők:
Nem létfontosságú aljzatok
Kiegészítő világítás
Válogatott műhelyfelszerelés
Vízmelegítés vagy más diszkrecionális terhelés
A tényleges lekapcsolási és visszatérési feltételeket a jóváhagyott kézikönyv szerint kell beállítani. A terheléselosztásnak figyelembe kell vennie az üzemi teljesítményt és az indítási áramot is.
A WiFi és GPRS kapcsolat elérhető iOS és Android monitorozáshoz. A Solarman platform használható a rendszerállapot, az üzemmód és az energiainformációk áttekintésére, ha a megfelelő kommunikációs modul telepítve van.
A közzétett kommunikációs felületek a következők:
RS232
RS485
WiFi
GPRS
Lítium akkumulátoros kommunikációs interfész
A kommunikációs port nem garantálja automatikusan a kompatibilitást minden lítium akkumulátorral. Rendelés előtt adja meg az akkumulátor márkáját, modelljét, feszültségét, BMS protokollját és kommunikációs kábel definícióját ellenőrzés céljából.
A rendelési konfigurációtól függően a WiFi vagy GPRS hardver opcionálisan szállítható. Erősítse meg a mellékelt tartozékokat az árajánlatban.
Az inverter egy hálózaton kívüli lakossági rendszer vezérlőközpontja lehet, kombinálva a napenergia-termelést, az akkumulátor-tárolást és a generátor vagy közmű tartalékát. A háztartási áramköröket az inverter folyamatos és túlfeszültség-kapacitása szerint kell kiválasztani.
A tiszta szinuszos kimenet alkalmassá teszi az egységet világításhoz, számítógépekhez, hálózati eszközökhöz, értékesítési pontok felszereléséhez, hűtéshez és egyéb rutinszerű üzleti terhelésekhez. A klímaberendezések, szivattyúk vagy kompresszorok csatlakoztatása előtt még mindig szükség van terhelésértékelésre.
Az inverter képes támogatni távoli épületeket, mezőgazdasági irodákat, felügyeleti berendezéseket, világítást, hűtést és egyéb megosztott terheléseket, ahol a hálózati áram nem elérhető vagy instabil.
A motoros berendezéseket külön kell ellenőrizni, mert az indítási áram jelentősen meghaladhatja a névleges teljesítményét.
A telepítők használhatják az egységet kis műhelyekben, szervizhelyeken, telekommunikációs helyiségekben és más könnyű-kereskedelmi alkalmazásokban. Nem helyettesíti a háromfázisú ipari invertert, és az alkalmasságot meg kell erősíteni, ha a terhelés nagy motorokat vagy folyamatos nagy teljesítményű gépeket foglal magában.
Adja hozzá az egyidejűleg futó terhelések névleges teljesítményét. A szivattyúk, kompresszorok, hűtőszekrények, légkondicionálók és motorok lényegesen több energiát igényelhetnek az indítás során. A túlfeszültség-igényüket ellenőrizni kell az inverter megerősített specifikációi alapján.
Számítsa ki a tömb nyitott áramköri feszültségét a legalacsonyabb várható helyszíni hőmérsékleten. Az eredménynek az inverter által jóváhagyott maximális PV feszültség alatt kell maradnia.
A tömb normál üzemi feszültségének is az MPPT tartományon belül kell maradnia. Az abszolút maximális feszültség alatt maradás önmagában nem elegendő a helyes MPPT működéshez.
Ellenőrizze az akkumulátorfeszültséget, a maximális töltőáramot, a kisülési áramot, a BMS protokollt és a kommunikációs kábel kivezetését. A fizikai RS485 kapcsolat nem garantálja, hogy két eszköz ugyanazt a protokollt használja.
A végső telepítésnek tartalmaznia kell a megfelelően névleges DC és AC leválasztókat, túláramvédelmet, túlfeszültség elleni védelmet, földelést, valamint a helyi előírásoknak és telepítési feltételeknek megfelelő kábelméreteket.
A telepítést, a paraméterek beállítását és az üzembe helyezést képzett szolár- vagy villanyszerelőnek kell elvégeznie. A huzalozási vagy karbantartási munkák megkezdése előtt az invertert el kell szigetelni a PV-től, az akkumulátortól, a közműtől és a generátortól.
Az IFIND ISO 9001 minőségirányítási rendszert tart fenn, és beszámol a 2024-ben elkészült CE-tanúsítványról és a BV helyszíni tanúsításáról. Termékszintű tanúsítványok, modellspecifikus tesztjelentések, kézikönyvek és garanciális feltételek biztosíthatók a projektek felülvizsgálatához.
Az IFIND minőség-ellenőrzési információi szerint az inverter egységeket csomagolás és szállítás előtt összeszerelik és tesztelik. Műszaki támogatás áll rendelkezésre a paraméterek konfigurálásához, a rendszeregyeztetéshez és az alkalmazások hibaelhárításához.
Az erősebb EEAT-jelek érdekében a közzétett oldalon a következőket kell tartalmaznia:
Letölthető 8,2 kW-os adatlap
A hozzá tartozó szerelési kézikönyv
Modellspecifikus CE-dokumentum
Az akkumulátor kompatibilitási listája
A dokumentum felülvizsgálatának dátuma
'Az IFIND Applications Engineering felülvizsgálta' műszaki jóváhagyás után
A PV tömb mérete az inverter megerősített maximális PV teljesítményétől, maximális szakadási feszültségétől, MPPT tartományától és bemeneti áramkorlátjától függ. A Voc modult a legalacsonyabb várható helyszíni hőmérsékletre is korrigálni kell. Küldje el a panel adatlapját és a tervezett sorozat/párhuzamos elrendezést az IFIND-nak ellenőrzés céljából.
Igen, a terméket úgy tervezték, hogy támogassa az akkumulátor nélküli működést, amikor a PV bemenet és a kiválasztott üzemmód képes ellátni a csatlakoztatott terhelést. Akkumulátor vagy váltóáramú tartalékforrás használata javasolt, ha felhőszakadás, éjszakai vagy gyors terhelésváltás esetén zavartalan kimenetre van szükség.
A kompatibilitás az akkumulátor feszültségétől, a töltési határoktól, a BMS protokolltól és a kábelkivezetéstől függ. Rendelés előtt adja meg az akkumulátor márkáját és pontos modelljét. Az RS485 port jelenléte önmagában nem igazolja a protokoll-kompatibilitást.
Ezek a terhelések akkor támogathatók, ha kombinált futási és indítási igényük az inverter jóváhagyott névleges értékein belül marad. A kompresszor és a motor indítási áramát külön kell ellenőrizni; Előfordulhat, hogy a készülék adattábláján szereplő teljesítmény önmagában nem elegendő a rendszer méretéhez.
Kompatibilis generátor csatlakoztatható, ha feszültsége, frekvenciája, földelési elrendezése és hullámformája megfelel az inverter AC bemeneti követelményeinek. A generátor kapacitásának fedeznie kell az aktív terheléseket és az egyidejű akkumulátortöltési igényeket.
Nem. A két kimenet a terhelések csoportosítására szolgál, nem az inverter teljesítményének megduplázására. A kombinált terhelésnek az inverter névleges kapacitásán belül kell maradnia, és a szekunder kimenetnek lehet alsó határértéke vagy konfigurálható lekapcsolási feltétele.
A WiFi és a GPRS elérhető megfigyelési lehetőségek között szerepel. Ellenőrizze, hogy a kívánt modul benne van-e a kiválasztott konfigurációban, és hogy a Solarman platform támogatott-e a célpiacon.
A kültéri használatra való alkalmasság a burkolat megerősített védettségétől és a szerelési útmutatótól függ. Az IP-besorolás ellenőrzéséig az egységet száraz, szellőző helyre kell felszerelni, védve a közvetlen esőtől, állóvíztől, por felhalmozódásától és hosszan tartó közvetlen napfénytől.
Küldje el nekünk a napelem műszaki adatait, az akkumulátor modelljét, a szükséges AC kimenetet és a csúcsterhelést. Csapatunk ellenőrzi a rendszer kompatibilitását, és elkészíti a gyakorlati konfigurációt és árajánlatot.